Filmarchief
Hier treft u alle films aan die LingeFilm tot nu toe heeft vertoond. U kunt met uw eigen zoektermen een film opzoeken. U kunt zoeken op (een deel van een) titel, regisseur en/of acteur. Ook kunt u alle titels van een filmfestival opvragen.
Bij elke titel kunt u uitgebreide informatie over de film opvragen door op de titel te klikken.
|
Gouden-Palmwinnaar
|
|
4 Months, 3 Weeks and 2 Days
|
|
|
Vrijdag 28 maart vertoont LingeFilm de met een Gouden Palm bekroonde Roemeense speelfilm '4 Maanden, 3 weken & 2 dagen'. Deze indrukwekkende film speelt zich af in de nadagen van het Ceaucescu-regime, waar de jonge Roemeense studentes Otilia en Gabita een moeilijke periode doormaken als een van de vriendinnen zwanger blijkt. In het illegale circuit moeten zij een oplossing vinden voor haar ongewenste zwangerschap. Geen sinecure onder dit dictatoriale bewind, waar het communistische regime de touwtjes strak in handen heeft. Binnen de sobere en verstikkende tijd waarin de vriendinnen leven, maken de wilskracht van en vriendschap tussen de vriendinnen diepe indruk.
De Roemeense regisseur Christian Mungiu ('De Dood van Meneer Lazarescu', '12:08 East of Bucharest', 'The Paper Will Be Blue') reconstrueert een belangrijke periode uit de geschiedenis van zijn land en geeft de verstikkende sfeer tastbaar weer. Voor deze film ontving hij op het Filmfestival van Cannes de Gouden Palm voor regie.
|
cinema.nl:     recensie
|
|
Publiekswaardering: 2.9
(1=Slecht, 2=Matig, 3=Goed, 4=Zeer goed, 5=Briljant)
|
|
Vrijdag 28 maart 2008 20:30 uur
|
60 bezoekers (86%)
|
|